panacea.pl

:: Od wydawcy
Panacea Nr 1 (50), styczeń - marzec 2015, strona: 3


Od Wydawcy

Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego w naszej Parafii rekolekcje prowadził charyzmatyczny jezuita z zespołem ewangelizacyjnym Mocni w Duchu. Rzeczywiście są mocni, a rekolekcjonista potwierdził, że najważniejsza jest miłość, po czym dodał m.in.: „miłość jest zabijana przez prawo”- z duchowego, jak rozumiem, punktu widzenia.
Zastanawiałem się później jaki wpływ ma prawo na nasze życie także z przyziemnej, materialnej perspektywy? Niestety wnioski nie są optymistyczne.
Odnoszę wrażenie, że od momentu włączenia Polski do tzw. Wspólnoty Europejskiej – nasze krajowe prawo bezkrytycznie podporządkowano unijnym dyrektywom i w efekcie nowe prawo stopniowo zabija naszą pamięć, tożsamość, wolność, moralność, a także odpowiedzialność za politykę, ekonomię oraz gospodarkę wraz ze szczególnie mnie interesującym rynkiem leków i suplementów diety.
Staram się jednak spojrzeć na rzeczywistość pozytywnie i radośnie. Dostrzegam więc uroki wczesnej w tym roku wiosny i cieszę się nadlatującym ptactwem, pierwszymi wiosennymi kwiatami i poprawiającą nastrój słoneczną pogodą. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Państwu odrodzenia nieprzemijającej Wiary, Nadziei i Miłości.

mgr farm. Tadeusz Pawełek
Starogard Gd. – Gdańsk, w marcu 2015adres tego artykułu: https://panacea.pl/articles.php?id=5000