To tytuł programu naukowego, który został stworzony na początku ubiegłego roku. Impulsem do jego powstania było narastające zainteresowanie farmaceutów szkoleniami organizowanymi przez Labofarm.
Mając na uwadze duże zainteresowanie farmaceutów konferencjami naukowo-szkoleniowymi, organizowanymi w ubiegłym roku przez Innowacyjno-Wdrożeniowe Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm, we współpracy z okręgowymi izbami aptekarskimi w Polsce, Labofarm wdrożył program naukowy.
Poszukując panaceum – uniwersalnego leku na wszelkie choroby i dolegliwości, warto mieć zawsze w pamięci starą maksymę Hipokratesa: Primum non nocere – Po pierwsze, nie szkodzić…
Historycznie rzecz biorąc do XIX wieku ziołolecznictwo było fundamentem medycyny i farmacji. Po wprowadzeniu do lecznictwa leków syntetycznych znaczenie medykamentów roślinnych zmalało m.in. wskutek zaniedbania edukacji lekarzy w tym zakresie...
Tak najkrócej można ująć przesłanie ostatniego forum w gdańskim Centrum Fitoterapii. Uczestniczyło w nim około 50 lekarzy, farmaceutów oraz pracownicy naukowi gdańskiej Akademii Medycznej.
Pewne poglądy
środowiska lekarskiego
– dotyczące
funkcjonowania
fitoterapii na
marginesie „poważnej”
medycyny
– wydają się,
niestety, mocno
ugruntowane.