Home Szukaj Regulamin Kontakt
Menu główne
Strona główna
Prenumerata
Polityka Prywatności
Regulamin
Kontakt
Szukaj
Labofarm
IWLF Labofarm
Działy artykułów
Aktualności
Apiterapia
Aromaterapia
Badania
Badania kliniczne
Badania laboratoryjne
Centrum Fitoterapii
Człowiek i natura
Człowiek i środowisko
Dermatologia
Dodatki żywnościowe
Edukacja
Felieton
Forum Aptekarskie
Herbarium
Historia
Historia i tradycja
Informacja naukowa
Informacje
Kosmeceutyki
Kosmetologia
Kultura
Kwiaty
Monografie roślin leczniczych
Natura i literatura
Natura i sztuka
Naturalne stanowiska
Nauka
Nauka i terapia
Nowości
Nutraceutyki
Od wydawcy
Ogrody
Ogrody botaniczne
Opieka farmaceutyczna
Opinie
Osobliwości
Owoce
Perspektywy
Pielęgnacja
Poczet wielkich fitoterapeutów
Podróże
Polemiki
Prace badawcze
Prawo
Problemy zdrowotne
Przyroda
Rośliny lecznicze
Rośliny niebezpieczne
Rynek
Stanowiska naturalne
Suplementy diety
Sztuka
Technologia
Terapia
Tradycja
Uprawy
Warzywa
Weterynaria
Wspomnienia
Wydarzenia
Z biblioteki
Z laboratorium
Zielarstwo
Zielnik
Zioła przyprawowe
Statystyki
userów na stronie: 0
gości na stronie: 3
Artykuły > Aktualności > Chromatografia na sympozjum w Lublinie

Panacea - Leki ziołowe nr 3 (24), lipiec - wrzesień 2008 strona: 5

Chromatografia na sympozjum w Lublinie

Co dwa lata Lublin staje się miejscem spotkania naukowców zajmujących się badaniem związków pochodzenia naturalnego. VI Międzynarodowe Sympozjum Chromatografii Związków Pochodzenia Naturalnego - Zastosowania Metod Chromatograficznych w Analizie Fitochemicznej i Biomedycznej (6th International Symposium on Chromatography of Natura Products - ISCNP - The Application of Chromatographic Methods In Phytochemical&Biomedical Analysis) odbyło się w dniach 15-18 czerwca.
Organizacja Sympozjum to efekt ciężkiej pracy Katedry i Zakładu Farmakognozji z Pracownią Roślin Leczniczych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na czele której stoi prof. dr hab. Kazimierz Głowniak. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, ranga tego naukowego spotkania jest coraz wyższa. Świadczy o tym rosnąca liczba uczestników i wysoki poziom merytoryczny.
Już po raz drugi przybyła na Sympozjum Jej Wysokości Chulabhorn Mahidol, Księżniczka Tajlandii, która zajmuje się naukowo badaniem właściwości leczniczych flory Tajlandii. Wygłosiła ponownie wykład inauguracyjny: Różnorodności związków bioaktywnych pochodzących z naturalnych źródeł występujących w Tajlandii (Diversity of bioactive natura products from Tai bioresources). Wśród wykładowców oraz w międzynarodowym Komitecie Naukowym Sympozjum znalazły się sławy współczesnej fitochemii, wśród nich prof. Yosinori Asakawa (Uniwersytet Tokushima), z wykładem Izolacja i synteza inhibitorów uwalniania czynnika TNF-? otrzymywanych z Kava-kava i Alnus sieboldiana (Isolation and synthesis of TNF-? release inhibitors from Kawa (Pieper methysticum) and Japanese Alnus sieboldiana), prof. Kurt Hostettmann (Uniwersytet Genewski), który przedstawił znaczenie sprzężonych technik w ocenie jakościowej roślin leczniczych oraz produktów z nich otrzymywanych (The importance of hyphenated techniques in the quality assesssment of medicinal plants and phytopharmaceuticals) czy prof. Günther Bonn (Insbruk), który ukazał wyzwania i nowe obiecujące rozwiązania współczesnej analizy związków pochodzenia naturalnego (Natural produkt analysis - challenges and new solution approaches). Wysłuchano aż 25 wykładów plenarnych, które poruszały wszystkie aspekty współczesnej fitochemii. Równie bogata pod względem tematyki i ilości prezentowanych wyników badań (blisko 200 plakatów) była sesja posterowa, która dawała możliwości dyskusji na żywo z autorami prezentowanych prac.
Lubelskie sympozja dają szansę naukowcom, którzy znają się tylko korespondencyjnie, do spotkania i dyskusji. Nie tylko na sali konferencyjnej, także na dwóch bankietach, zorganizowanych wspaniale przez hotel „Victoria”.
Uczestnictwo w Sympozjum dało możliwość zapoznania się z aktualną ofertą firm produkujących najnowocześniejszy sprzęt laboratoryjny. Swoją obecność zaznaczyli też producenci leków ziołowych, w tym tradycyjnie już Labofarm, którego stoisko przyciągało wielu uczestników. Ranga następnego Sympozjum, które odbędzie się w Lublinie za dwa lata, wzrasta z chwilą ogłoszenia, że jego współorganizatorem będzie International Society for the Development of Natural Products - międzynarodowe stowarzyszenie zajmujące się rozwojem nauki o produktach naturalnych. Do zobaczenia w Lublinie. (red.)


Najczęściej czytane
Zioła na choroby...
Ruszczyk kolczast...
Fitoterapia w cho...
Reumatoidalne zap...
Selen - pierwiast...
Lucerna - niedoce...
Mniszek lekarski
Nadciśnienie tę...
Propolis, mleczko...
Rośliny leczą b...
Pomarańcza
Wąkrota azjatyck...
Kora dębu i dęb...
Polifenole rośli...
Forum Naukowe W G...
Ostropest plamist...
Zioła na dziecie...
Czosnek - Antybio...
Rumianek
Zioła dla niemow...
Reklama
IWLF Labofarm Centrum Fitoterapii Panacea na poczcieApteka ziołowa
Nasze leki
IWLF Labofarm IWLF Labofarm IWLF Labofarm
Facebook Panacea